39-latka straciła prawie 600 złotych. Chciała sprzedać ubrania za pośrednictwem Internetu

W miniony wtorek, 30 maja na policję zgłosiła się 39 – letnia kobieta, która za pomocą internetowej platformy handlowej wystawiła na sprzedaż ubrania. Niestety, padła ofiarą oszusta.

 

– Szybko otrzymała wiadomość o tym, że wystawione przedmioty zostały sprzedane. Wiadomość ta zawierała link. Po kliknięciu w niego nastąpiło przekierowanie do strony, gdzie należało podać swoje dane osobowe, numer karty płatniczej, datę jej ważności i kod ccv. Niczego nie podejrzewająca kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do konta bankowego 39 – latki. Kobieta straciła prawie 600 zł – wyjaśnia mł. asp. Magda Zarembska.

Policja apeluje o ostrożność przy transakcjach kupna i sprzedaży w Internecie.

 

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie sprzedawania, czy kupowania w Internecie. Warto czytać regulaminy umieszczone na oficjalnych stronach portali, serwisów czy w aplikacjach, a także wskazówki jak sprzedawać i kupować przedmioty. Wiele z nich ma oddzielną zakładkę „bezpieczeństwo”, gdzie umieszczone są przykłady wiadomości oraz fałszywych stron za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze dane. Nie podawajmy danych do logowania na konta bankowe czy numerów kart. Nie klikajmy też w przesyłane przez obce osoby linki, które przekierowują na fałszywe strony – informuje policja.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments