37. Rajd Polskie Safari na terenie naszego powiatu!

Auto Moto Klub „Rzemieślnik” w Przasnyszu pragnie poinformować, że w dniach 29-30 lipca 2017 roku we współpracy z Automobilklubem Polski z Warszawy organizuje na terenie powiatu przasnyskiego imprezę motorsportową pod nazwą „ 37 Rajd Polskie Safari „

Rajd ten będzie 4. Rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2017, 4. Rundą Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych 2017 oraz 4. Rundą Mistrzostw Polski w Rajdach Baja 2017.

Jak powyższe nazwy wskazują impreza ta będzie miała najwyższą rangę wśród rajdów terenowych i cross country w Polsce. Startuje w niej wielu doskonałych zawodników samochodowych i motocyklowych z Polski i z Europy. Eliminacja ta jest doskonałą okazją dla zawodników do zdobycia doświadczenia przed imprezami światowymi, z Rajdem Dakar na czele.

Planujemy, że zawodnicy pokonają łącznie około 120 kilometrów odcinków specjalnych zlokalizowanych na wyłączonych z ruchu drogach lokalnych i gruntowych powiatu przasnyskiego, a dokładnie gmin Przasnysz, Jednorożec, Chorzele i Krzynowłoga Mała.

Bazą Rajdu, miejscem uroczystego startu i mety będzie miasto Przasnysz.

W chwili obecnej trwają ustalenia pozwoleń z właścicielami dróg, których największa długość zlokalizowana jest na terenach należących do samorządów lokalnych, bez współpracy z którymi realizacja organizacji imprezy tej rangi nie byłaby możliwa.

Rafał Lidzki

AMK Rzemieślnik

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments