36-latka chciała kupić konsolę do gier. Straciła 1600 złotych

Kupująca straciła 1600 złotych. Na portalu ogłoszeniowym chciała kupić konsolę do gier. Po wpłacie pieniędzy, sprzedawca urwał z nią kontakt. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów „w sieci”.

 

We wtorek, 28 listopada 36 – letnia kobieta zgłosiła, że została oszukana podczas internetowych zakupów.

– 36 – latka na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych znalazła ogłoszenie sprzedaży konsoli do gier. Skontaktowała się ze sprzedającym i ustaliła szczegóły transakcji. Kobieta przelała ustaloną kwotę na wskazany rachunek bankowy. Niestety, po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a zamówiony towar nie dotarł do 36 – latki – asp. Magda Zarembska.

Kobieta w ten sposób straciła pieniądze w kwocie 1600 złotych. Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w Internecie.

– Chcesz być bezpiecznym klientem w sieci? Powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Podczas internetowych zakupów zawsze kierują się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedającego. Przed planowanym zakupem sprawdź komentarze dotyczące sprzedawcy, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Uważaj na „super okazje”. Wyjątkowo niska cena w porównaniu do innych ofert powinna wzbudzić niepokój. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, wybierz raczej opcję płatności za pobraniem. Być może taka forma jest nieco droższa, jednak z całą pewnością bezpieczniejsza. Wpłata całej kwoty przed otrzymaniem towaru niesie wysokie ryzyko straty pieniędzy – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments