35-latek z Przasnysza zatrzymany z kontrabandą o wartości ponad 772 tys. złotych

Ponad 650 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy zostało ujawnionych podczas kontroli drogowej 35 – letniego mieszkańca Przasnysza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swój czyn odpowie w oparciu o przepisy kodeksu karnego skarbowego.

 

W piątek po południu na drodze krajowej nr 50 zatrzymany został do kontroli dostawczy peugeot. W pojeździe, którym kierował 35-letni mieszkaniec Przasnysza znajdowały się 163 kartony, a w każdym z nich po 4 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

 

– Mężczyzna przewożący kontrabandę został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Natomiast nielegalny towar, aż 652 tys. sztuk papierosów, został zabezpieczony. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnych podatków oszacowano na łączną kwotę ponad 772 tys. zł, w tym samego podatku akcyzowego ponad 617 tys. zł – informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodził zabezpieczony towar i gdzie miał trafić, a także czy podejrzany zajmował się również wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Za popełnione przestępstwo 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu bardzo wysoka kara grzywny i nawet 3 lata pozbawienia wolności.

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polo
Polo
1 rok temu

Jakby należał do Koalicji to nie miałby z tego tytułu problemów. Jeszcze by przeprosili

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Polo

Długo nad tym myślałeś?

Wiola
Wiola
1 rok temu

Bardzo trudno Marku będzie tobie w to uwierzyć i zrozumieć ale takie myśli i teksty człowiekowi inteligentnemu przychodzą w ułamku sekundy

ZARAZ
ZARAZ
1 rok temu

Sam nie palę, ale widziałem w sklepie takie maszynki do nabijania, tytoń i gotowe gilzy. Przecież tak zrobione papierosy nie mają znaku akcyzy, a są zupełnie legalne!

Marta
Marta
1 rok temu

o super zxłapali płotkę. a gdzie kontakty i dojście do bonzów… oczywiście nic takiego nie bedzie. każdy chce żyć. skad ten diler fajek miał zasoby na tyle papierosów? kredyt brał na kupno ? oczywiście że nie.