34 wykroczenia podczas działań NURD na terenie powiatu przasnyskiego

W środę, 22 marca policjanci w całym kraju przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD).

 

– Głównym celem tych cyklicznie prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników ruchu, których praktycznie nie chroni nic poza własnym rozsądkiem i odpowiedzialnym stosowaniem się do obowiązujących przepisów – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

22 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili na terenie powiatu przasnyskiego wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas ich trwania zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ponieważ oni mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdem mechanicznym.

 

– Przez cały dzień policjanci z przasnyskiej drogówki ujawnili 34 wykroczenia, polegające między innymi na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych przez kierujących rowerami. Podczas działań ogólnopolskiej akcji na terenie powiatu przasnyskiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego lub rowerzysty dlatego śmiało można uznać, że podjęte przez funkcjonariuszy działania okazały się sukcesem – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o rozsądek na drodze i dbanie o własne bezpieczeństwo.

– Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym – apeluje przasnyska policja.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

A może by tak kontrolno-prewencyjnie wzięli się za robotę. Dmuchać, mierzyć, dyscyplinować to nawet łoś umie!