33–latka oferowała mieszkanie do wynajęcia. Pobierała kaucję, potem kontakt z nią się urywał

33 – latka oferowała mieszkanie do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji. Pobierała kaucję i czynsz, po czym kontakt z nią się urywał. W ciągu dwóch miesięcy oszukała w ten sposób trzy osoby, wyłudzając w sumie ponad 10 tysięcy złotych. Pokrzywdzonych osób może być jednak więcej. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa.

 

Kobieta umieszczała ofertę wynajmu mieszkania w mediach społecznościowych i lokalnych portalach ogłoszeniowych na terenie Mławy i sąsiednich miejscowości.

– Zainteresowanym osobom pokazywała mieszkanie, które nie należy do niej. Przy podpisywaniu umowy najmu pobierała kaucję i czynsz w wysokości kilku tysięcy złotych. Po czym kontakt z nią się urywał. W ten sposób, od niczego niepodejrzewających najemców, w ciągu dwóch miesięcy wyłudziła w sumie ponad 10 tys. zł – informuje Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

33 – latka usłyszała zarzuty oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

 

Oto kilka prostych rad, które pomogą Ci uniknąć kłopotów i nie stracić pieniędzy podczas wynajmu mieszkania:

  • Korzystaj z zaufanych pośredników nieruchomości lub weryfikuj ogłoszenie i sprawdzaj opinie, jeśli szukasz mieszkania na własną rękę.
  • Sprawdź, czy dany lokal jest faktycznie własnością osoby oferującej wynajem.
  • Bądź ostrożny widząc wyjątkowo atrakcyjne ogłoszenia, w których cena za wynajem mieszkania lub pokoju jest zaniżona w porównaniu do obowiązujących cen rynkowych.
  • Zawsze obejrzyj mieszkanie osobiście przed podjęciem decyzji o wynajmie.
  • Nie ulegaj presji czasu. Oszuści często korzystają z presji czasu, wymuszając podejmowanie natychmiastowych decyzji lub ekspresowe wpłaty zaliczek, które mają być potwierdzeniem rezerwacji mieszkania.
  • Nie wysyłaj nieznajomym osobom zdjęć lub skanów dokumentu tożsamości oraz swoich danych.
  • Nie przelewaj ani nie przekazuj nieznajomym osobom pieniędzy przed uregulowaniem wszystkich formalności, za pisemnym pokwitowaniem i najlepiej w obecności świadków.
  • Jeśli padniesz ofiarą oszusta, niezwłocznie zgłoś sprawę w najbliższej jednostce Policji.

Pamiętaj, że podczas wynajmu mieszkania należy zachować ostrożność i dokładnie weryfikować oferty, aby uniknąć strat finansowych i innych kłopotów. W razie wątpliwości, warto skorzystać z pomocy zaufanego pośrednika lub zasięgnąć porady eksperta z branży nieruchomości.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments