33-latka chciała zainwestować w kryptowaluty. Straciła pieniądze

Kobieta znalazła w Internecie atrakcyjną reklamę inwestycji w kryptowaluty. Za pośrednictwem fikcyjnego doradcy inwestowała przez miesiąc, ale zamiast pomnożyć pieniądze, straciła je.

 

33 – letnia kobieta miesiąc temu znalazła w Internecie reklamę, która oferowała szybki zysk, poprzez inwestycje w kryptowaluty.

– Kliknęła w ikonę i zarejestrowała się na platformie. Szybko po tym, do kobiety odezwał się doradca finansowy i zaoferował pomoc w inwestowaniu i pewny zysk. Dzięki technikom manipulacji przekonał kobietę, która inwestowała przez ostatni miesiąc na wskazanych platformach – wyjaśnia podkom. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

33 – latka zorientowała, że inwestycje to zwykłe oszustwo, a zamiast zyskać, straciła kilkaset złotych.

– Apelujemy! Inwestując w kryptowaluty należy zachować szczególną ostrożność. Przestrzegamy przed ofertami inwestycji w kryptowaluty znalezionymi przypadkowo w Internecie. Zanim dokonasz pierwszego przelewu sprawdź, czy giełda, bądź platforma na której chcesz zainwestować istnieje. Warto też zasięgnąć opinii lub porady osoby, która w tych kwestiach posiada większe doświadczenie – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments