32-latka i 42 –latek stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. W miniony weekend policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. 32 – letnia kobieta jechała 103 km/h, a 42 – letni mężczyzna 113 km/h.

 

2 sierpnia w Szwelicach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Skodą, która jechała 103 km./h w obszarze zabudowanym. 32 – letnia kierująca straciła prawo jazdy i otrzymała 1,5 tys. złotych mandatu i 13 punktów karnych.

Natomiast 5 sierpnia policjanci z makowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, 42 – letni mężczyzna jechał z prędkością 113 km/h. W związku z tym kierujący stracił swoje prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 2 tys. złotych i 14 punktów karnych.

 

– Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych – przypomina policja.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments