32-latek kliknął w link. Stracił 27 tys. złotych

32 – latek został oszukany podczas internetowej transakcji. Chciał sprzedać części samochodowe i kliknął w fałszywy link, za pomocą którego miał zatwierdzić transakcję na stronie firmy kurierskiej. W efekcie z jego konta „zniknęło” 27 tys. złotych.

 

– W minionym tygodniu 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na jednym z portali ogłoszeniowych w Internecie wystawił na sprzedaż części samochodowe. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. 32-latek ustalił szczegóły i sposób wysyłki – kupujący miał opłacić i wysłać kuriera. Sprzedający podał mu wszystkie potrzebne dane i w zamian otrzymał link, za pomocą którego miał zatwierdzić transakcję na stronie firmy kurierskiej – informuje asp. Magda Zarembska

Mężczyzna kliknął w link i podał dane do logowania w bankowości internetowej swojego banku. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do jego konta i wykonał kilka operacji bankowych na łączną kwotę 27 tys. złotych.

– Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, że chęć zysku potrafi uśpić naszą czujność. Przypominamy, żeby pod żadnym pozorem nie klikać w przesłane linki, a transakcje internetowe finalizować za pośrednictwem portalu sprzedażowego, a nie komunikatora. Nigdy nie podawajmy loginów i haseł do swojej bankowości elektronicznej -udostępniając tego typu dane, dajemy oszustowi dostęp do naszego konta – przekazuje policja.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments