31 – latka straciła 12 tys. złotych. Chciała sprzedać dziecięcą sukienkę

Mimo ciągłych apeli dotyczących fałszywych transakcji sprzedażowych kolejna kobieta padła ofiarą oszustów i straciła swoje oszczędności.

 

31-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego zgłosiła funkcjonariuszom policji, że wystawiła na sprzedaż na jednym z popularnych portali internetowych sukienkę dziecięcą.

– Szybko skontaktował się z nią za pomocą komunikatora potencjalny kupiec, który zobowiązał się opłacić przesyłkę zakupionego towaru. Mieszkanka powiatu ciechanowskiego otrzymała link do firmy kurierskiej, z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę, która wyglądała jak strona jej banku – relacjonuje zdarzenie mł. asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie.

 

Kobieta wpisała swoje dane i tym samym dała oszustom dostęp do swojego konta bankowego.

– W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś dokonał z jej konta kilku płatności na łączną kwotę prawie 12 tysięcy złotych. Jedno kliknięcie i jedno logowanie wystarczyło, aby oszust „wyczyścił” konto zgłaszającej – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
3 miesięcy temu

Co powiedzieć KRETYNKA!!!

Amator
Amator
3 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Raczej ofiara systemu gdzie uczą ile bitów ma bajt a nie uczą obsługi bankowości. Chociaż.. jak ktoś naiwny to go nie nauczysz a państwo bezradne w zwalczaniu takiej patologii.

Avatar
Avatar
3 miesięcy temu
Reply to  Wojtuś

Masz rację. Tyle co się o tym mówi i pisze a oni dalej swoje. Rozumiem osoby starsze , ale młodzi….???
kretynka mało powiedziane.