31-latek stracił ponad 90 tysięcy złotych. Uwierzył w zysk z kryptowalut

31-letni mężczyzna stracił pieniądze, bo uwierzył, że zyskał inwestując w kryptowaluty. Mężczyzna namówiony przez rzekomego konsultanta firmy, zainstalował aplikację, która dała oszustowi całkowity dostęp do komputera i umożliwiła zaciąganie pożyczek w banku.

 

W weekend do makowskiej komendy zgłosił się 31 – latek, który został oszukany i stracił ponad 90 tys. zł.

– Mężczyzna otrzymał telefon od fikcyjnego konsultanta, który powiedział, że mężczyzna zyskał ponad 10 tys. zł. 31 – latek uwierzył, gdyż dwa lata wcześniej założył konto i wpłacił wówczas 100 dolarów. Od tego czasu kontem się nie interesował. Zdecydował więc teraz, że chciałby pieniądze wypłacić – informuje pokom. Monika Winnik..

– Rzekomy konsultant powiedział, że musi dokonać kilku transakcji na większe kwoty, by bank nie odrzucił transakcji. Polecił, by 31 – latek zainstalował aplikację do zdalnego sterowania pulpitem, Następnie poprosił o zalogowanie się na swoje konto bankowe – dodaje.

W pewnym momencie mieszkaniec powiatu makowskiego zobaczył na swoim koncie blisko 80 tys. zł.

– Część pieniędzy pochodziła z pożyczki zaciągniętej z jego konta. Zdenerwował się, ale rzekomy konsultant uspokoił go i przekonał do przelania pieniędzy na konto w aplikacji. 31 – latek zrobił to. Kiedy konsultant zadzwonił ponownie i zaczął namawiać do zaciągnięcia kolejnej pożyczki na kwotę 80 tys. zł mężczyzna zorientował się, że może to być oszustwo. W sumie 31 – letni mieszkaniec pow. makowskiego stracił ponad 90 tys. zł – relacjonuje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments