300 kg odpadów pochodzących z demontażu pojazdów i mauzery wypełnione brunatną cieczą

Jakiś czas temu pisaliśmy o ujawnionej przez policjantów dziupli samochodowej na terenie gminy Karniewo. Jak się okazało oprócz ciężarowego mercedesa, skradzionej przyczepki, elektronarzędzi i części samochodowych z różnych pojazdów, na posesji znajdowały się również mauzery wypełnione brunatną cieczą.

 

Do WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce wpłynęła pochodząca od funkcjonariuszy policji informacja w sprawie ujawnienia odpadów w miejscowości Łukowo (gmina Karniewo). WIOŚ podjął czynności w terenie w dniu 4 września 2023 r.

– WIOŚ w Warszawie wraz z pracownikami KPP w Makowie Mazowieckim i właścicielem działki przeprowadził oględziny wskazanego miejsca – czytamy.

– Na terenie działki, w pomieszczeniu gospodarczym, znajdowały się trzy mauzery zawierające brunatną ciecz niewiadomego pochodzenia o drażniącym zapachu oraz jeden pusty mauzer. Żaden z nich nie posiadał oznaczeń mogących zidentyfikować znajdującą się w nich substancje – informuje WIOŚ.

W pomieszczeniu znaleziono również elementy wewnętrzne samochodów, mogące świadczyć o nielegalnym demontażu pojazdów. Na terenie działki zgromadzone były także opony i elementy karoserii samochodowej.

– Ilość nagromadzonych odpadów pochodzących z demontażu pojazdów określono na ok. 300 kg – podaje Inspektorat.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments