3 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia. 37-latka czekają przykre konsekwencje

Mimo licznych apeli liczba nietrzeźwych kierujących jest nadal duża. W weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, na szczęście nie doprowadzili oni do tragedii na drodze.

 

W niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu patrolując miejscowość Nowy Sielc zauważyli Forda Mondeo, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu.

– Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 37 – letni kierujący, mieszkaniec gminy Krasnosielc, był pod widocznym działaniem alkoholu. Mężczyznę poddano badaniu alkomatem. Wynik to 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami – informuje asp. Monika Winnik.

 

7 czerwca o godz. 1:40 policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Rzewnie VW Transportera. 43 – letni kierujący, mieszkaniec pow. makowskiego, również był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.


 

Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments