28-letni kierowca złamał aż trzy przepisy. Nie uniknie kary

Policjanci z drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył prędkość. Jak się później okazało mężczyzna był nietrzeźwy, a jego prawo jazdy było zatrzymane.

 

– Wczoraj około godz. 17:00 w Karniewie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego makowskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej passata, którego 28 – letni kierujący przekroczył prędkość o 27 km/h – informuje podkom. Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz.

– Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał również zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – dodaje.

Kierujący passatem za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments