27-latek znalazł ofertę dotyczącą sprzedaży nawozów. Stracił 84 tys. złotych

Na kwotę 84 tysięcy złotych został oszukany młody mężczyzna, który na portalu społecznościowym chciał kupić nawozy. Policja apeluje o ostrożność podczas internetowych transakcji i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

 

Sprawę prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle.

– 27-latek powiedział, że 17 marca bieżącego roku na popularnym portalu społecznościowym na grupie dotyczącej rolnictwa zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży nawozów za kwotę 84000 złotych. W celu sfinalizowania transakcji przelał ustaloną podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą sumę pieniędzy na wskazane przez niego konto. Towar w poniedziałek miał być dostarczony do kupującego – informuje Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP Ostrołęka.

 

Niestety do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał zamówionych nawozów, ani też zwrotu gotówki, natomiast sprzedający przestał odbierać telefony.

– Prosimy o ostrożność podczas robienia internetowych transakcji. W przypadku zakupów o tak dużej wartości, być może warto zastanowić się nad tym, aby pojechać nawet kilkaset kilometrów i sprawdzić, czy taki towar w ogóle fizycznie istnieje. Takie postępowanie z pewnością zmniejszy ryzyko, że zostaniemy oszukani – dodaje rzecznik.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amator
Amator
1 rok temu

Bo w szkole uczą równań różniczkowych, struktury przemysłu Malezji i przydawek wyodrębniających a nie uczą bankowości elektronicznej i bezpieczeństwa w sieci.
Chociaż z drugiej strony jak ktoś niemądry to czy uczył czy nie uczył.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 rok temu
Reply to  Amator

84 K cebulionów dać randomowi z neta na słowo? Ewolucja panie ewolucja takich wyeliminuje.