26 – latek stracił 14 tys. złotych przez „amerykańską żołnierkę”.

To kolejny przypadek oszustwa z podszywaniem się pod amerykańskich żołnierzy. Jak się okazuje, nie tylko kobiety bywają łatwowierne. Tym razem 26-letni wyszkowianin dał się nabrać na „amerykańską żołnierkę”. Mężczyzna stracił prawie 14 tys. złotych.

 

Pod koniec ubiegłego roku mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznał młodą i atrakcyjną kobietę, która podawała się za „amerykańską żołnierkę” z Florydy, pełniącą misję w tureckim obozie wojskowym. Przez jakiś czas mężczyzna prowadzili z kobietą korespondencję. Pewnego dnia oszustka (bądź oszust, bo nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie) wyznała mężczyźnie miłość. Następnie postanowiła przesłać mężczyźnie milion dolarów (!). Dla uprawdopodobnienia swojej deklaracji oszustka przesłała do wyszkowianina zdjęcie walizki pełnej pieniędzy. Mężczyzna miał tylko opłacić przesyłkę przez firmę kurierską. 26-latek przekazał za pomocą komunikatora wszystkie swoje dane, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mail.

Po kilku dniach mieszkaniec Wyszkowa na adres e-mail otrzymał w języku polskim wiadomość od „tureckiej firmy kurierskiej”, o konieczności wpłacenia 1000 euro na podany numer konta za wysłanie przesyłki. 26-latek przelał wskazaną kwotę. Po kilku dniach mężczyzna otrzymywał wiadomości o problemach z dostarczeniem paczki i kolejnych opłatach. Z wiadomości wynikało, że służba celna zatrzymała przesyłkę na terenie Polski i należy zapłacić cło. W wyniku tego oszustwa 26-latek stracił prawie 14 tys. zł. Kobieta była na tyle bezwzględna w swoich działaniach, że zachęcała wyszkowianina do zaciągania pożyczek.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka” i „policjanta”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.


 

Źródło KPP w Wyszkowie
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
3 lat temu

No cóż – jak widać wzdychac trzeba nie tylko nad naiwnością i prostolinijnością Seniorów ale i Młodzieży nie brakuje fantazji za to czujności i rozumu jak najbardziej

Syn Zenka
Syn Zenka
3 lat temu
Reply to  Mariusz

Jak się myśli łbem a nie głową to potem są takie skutki.

taaaaa
taaaaa
3 lat temu

Gazeta.pl „Mieszkanka Piaseczna została oszukana na 600 tysięcy złotych. Pieniądze przelała mężczyźnie, który podawał się za syna Clinta Eastwooda. Mężczyzna twierdził, że utracił płynność finansową i potrzebuje środków na leczenie swojego ojca.”

Malec
Malec
3 lat temu
Reply to  taaaaa

nie wierzę….

Mieszka
Mieszka
3 lat temu

Świetny zarobek. Taki bez wysiłku. Jak można być takim głupkiem. Nie widzieć czlowieka ani razu i myśleć, że prześle milion dolarów. Hit 😀

ORMO
ORMO
3 lat temu

XXI wiek a takich debili jeszcze pełno.