2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Żelaznej Rządowej. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Policja podkreśla, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne, poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy też innego pojazdu.

 

– Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W czwartek, 1 lutego około godziny 18.55 w miejscowości Żelazna Rządowa, gm. Jednorożec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.

– Badanie alkomatem wykazało, że 45 – letni mężczyzna miał 2,87 promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia rzeczniczka.

Funkcjonariusze policji przypominają, że od stycznia 2022 roku weszły w życie zmiany w taryfikatorze. Wprowadzono między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu. Między 0,2 promila a 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
19 dni temu

Więcej jest pijanych kierowców, tylko niewielu udało się policji zatrzymać, niech się tłumaczy

Aldona
Aldona
18 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Przede wszystkim niech policja się weźmie za pijanych kierowców samochodowych w okolicach, patrzeć się nie chce, że na takich nie ma prawa i gorsze zagrożenie stwarzają!!!

Anna
Anna
19 dni temu

Tam co drugi rowerzysta wcięty jeździ….