250 ton solnej mieszanki i 20 ton piasku. Przasnysz jest przygotowany do zimy

Odśnieżaniem ulic i chodników zainteresował się radny Sławomir Czaplicki. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej otrzymał zapewnienie, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do „akcji zima”.

 

Mieszkańcy Przasnysza odczuli już pierwszy powiew zimy. Co prawda według prognoz pogody na prawdziwie śnieżne święta Bożego Narodzenia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południowej Polski, to synoptycy nie wykluczają, że śnieg wróci do nas po nowym roku. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz, radny Sławomir Czaplicki zainteresował się przygotowaniem do okresu zimowego. Pytał, czy mieszkańcy mogą być spokojni o odśnieżanie ulic.

– Opady śniegu, odśnieżanie czy też zalegający puch. Rzecz bardzo istotna dla mieszkańców miasta, aby móc spokojnie jechać samochodem po ulicach. Czy miasto jest przygotowane do zimy, czy są jakieś ewentualne problemy – pytał.

 

Do tematu odniósł się Hubert Kwiatkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Przasnysz. Poinformował radnych, że całoroczny przetarg na utrzymanie porządku w mieście wygrał Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Przasnyszu, który do akcji zima jest bardzo dobrze przygotowany.

W swojej wypowiedzi wyliczył maszyny, jakie są na stanie zakładu i jakie będą używane podczas tego okresu, aby drogi w mieście były bezpieczne i przejezdne. Dodał, że są one zgodne z wymaganiami przetargowymi określonymi w specyfikacji. Zakład ma także przygotowane około 250 ton mieszanki piasku z solą, około 20 ton piasku i 16 chlorku wapnia do utrzymania czystości i przejezdności kostki brukowej i kostki grafitowej. Na zakończenie naczelnik wspomniał, że wszyscy pracownicy zakładu, którzy będą brali czynny udział w zimowym utrzymaniu dróg, przeszli przeszkolenie BHP.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
11 miesięcy temu

Ozamet dobra marka

Dorota
Dorota
11 miesięcy temu

Proszę odśnieżyć wjazdy do garaży na ul. Bukowej. Zapomniano o nich, a przecież ich właściciele płacą podatki.