25-latek rozebrał się przed kamerą. Kobieta zażądała 20 tys. zł za niepublikowanie nagrania

Walentynki zakończyły się dla mieszkańca powiatu ciechanowskiego szantażem i utratą pieniędzy. 25 – latek dał się namówić nowo poznanej kobiecie na rozebranie się przed kamerą. Po wszystkim „znajoma” zażądała 20 tys. złotych w zamian za nieopublikowanie nagrania.

 

W minioną środę do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 25 – latek, który dał się namówić nowo poznanej w Internecie kobiecie na intymny wideo czat.

– Pokrzywdzony nie wiedział, że jego „znajoma” wszystko nagrywa. Po zakończonym połączeniu kobieta zaczęła wysyłać mu wiadomości z żądaniem 20 tys. złotych w zamian za nieopublikowanie nagrania. Mężczyzna tłumaczył, że nie ma takiej kwoty i przelał jej 4 tys. złotych – przekazuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

– Gdy kobietą żądała kolejnej wpłaty, 25-latek zgłosił sprawę na policję. Dalsze powstępowanie prowadzą policjanci z ciechanowskiego Wydziału Kryminalnego – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina: „Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z obcymi osobami zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, warto zastanowić się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Internet nie zapomina”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu

Skoro koleś zapłacił, to znaczy że albo ma dziewczynę/żonę, albo bardzo małego Wacka…

Gracz
Gracz
4 miesięcy temu

Kolego jak miałeś żylastego to jeszcze byś zarobił