25-latek jechał prawie 200 km/h po Szli. Stracił prawo jazdy!

W miniona sobotę, 8 lutego 2020 roku, tuż po godzinie 15:00 w Szli (gm. Przasnysz) policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 25 – letniego kierującego BMW, który pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 70 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 195 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości (o 125 km/h) w terenie zabudowanym, 25 – letni mieszkaniec gm. Jednorożec został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci miłośnikowi szybkiej i niebezpiecznej jazdy zatrzymali prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie będzie nadal prowadzić pojazdy, to okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Natomiast w przypadku kiedy kierowca w przedłużonym okresie nadal nie będzie stosował się do decyzji to w takim przypadku, starosta wyda decyzję o cofnięciu jego uprawnień do kierowania.


 

Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
2 lat temu

Co za ciul

Wojtas
Wojtas
2 lat temu
Reply to  Konrad

To nie ciul tylko Dzik pozdro

Zxr
Zxr
2 lat temu

A czemu sprawa nie została skierowana do sądu? No bez jaj! 195km/h w terenie zabudowanym mimo że z ograniczeniem do 70 to już nie jest nadmierna prędkość tylko potencjalny morderca.

Xyz
Xyz
2 lat temu

W końcu go mają… Dzień w dzień, zapierniczał, wyprzedzał sznur samochodów bez względu na warunki pogodowe, lepsza policja niż mieli by go zdrapywać z drzewa…

Klara
Klara
2 lat temu

Chyba wiem o kogo chodzi,ten typ powinien miec zabrane dawno prawo jazdy jeździ tak caly czas gowniaz jeden ,az kogos zabije wtedy moze się opamięta.

Szofer
Szofer
2 lat temu

Dobrze jeździł, tyle czasu i bez wypadku to szacun 😉

Krzyś
Krzyś
2 lat temu

Powinno go się też wysłać na badania psychiatryczne, przed oddaniem uprawnień.