245 tys. zł na remont linii kolejki wąskotorowej

Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych, linia kolejki wąskotorowej Mława – Maków Mazowiecki będzie po remoncie wyjątkową atrakcją turystyczną w naszym regionie. Są fundusze oraz pomoc ze strony PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza przy współpracy z Gminą Czernice Borowe pozyskała dofinansowanie w wysokości 245 tys. na realizację w 2021 roku remontu linii kolejowej wąskotorowej na dwóch odcinkach: odcinku Czernice Borowe –  Górki (etap 2 – 68 tys. zł) i Czernice Borowe – Klewki – Krasne (177 tys. zł).

 

„Linia kolejki wąskotorowej Mława – Maków Mazowiecki będzie po remoncie wyjątkową atrakcją turystyczną. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA przekazała gminie Czernice Borowe elementy torów, dzięki czemu niewykorzystywane już na dużej kolei wkręty, szyny i połączenia posłużą wąskotorówce, a w efekcie utrzymaniu regionalnej atrakcji i tradycji. Na trasę ponad 100-letniej kolejki, po wykonaniu niezbędnych prac, powinny powrócić połączenia” – czytamy na stronie resortu.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Czyli przez Przasnysz ??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Brawo, Sherlocku.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Młodzież z okolicznych miejscowości będzie dojeżdżała kolejką aby poślizgać się na lodowisku.
Nie wiem co chcecie wyremontować za 250 tysięcy. Ale powodzenia. I pamiętajcie, że ciuchcię trzeba ogarnąć i wagoniki.

Kazio
Kazio
1 rok temu

Powtórka z rozrywki. W przeszłości już wydano gromadę pieniędzy na ten cel. Kolejka przejechała raz z notablami Przasnysza. Popili się i to był koniec wycieczkowej zabawy, ale kto o tym pamięta. Są pieniądze, to znowu jetrzeba wywalić, jak zwykle na głupoty.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 rok temu

Co da się wykonać za takie pieniądze? Co za atrakcje będą czekały na tych turystów? Skąd wezmą się ci turyści chcący przejechać się przez pola od Makowa do Mławy? Myślę ,że na terenach gmin przez które biegną tory tej kolejki jest wiele innych potrzebnych rzeczy na które można sensowniej wydać te pieniądze