200 tys. zł na zakup ambulansu dla szpitala w Przasnyszu

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu pozyskało dofinansowanie na zakup ambulansu sanitarnego Typu A1 z niezbędnym wyposażeniem dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Dofinansowanie pochodzi z Fundacji PKO BP. Na rozpatrzenie czeka też wniosek złożony do Fundacji Orlen.

 

– Zakończony pozyskaniem z Fundacji PKO BP kwoty 200.000,00 zł projekt o całkowitej wartości 350.000,00 zł brutto, przewiduje zakup nowej karetki dla powiatowej placówki leczniczej. Doposażenie szpitala w ambulans sanitarny znacząco wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług, zapewni bezpieczeństwo pacjentom, jak również skróci czas oczekiwana na przewóz sanitarny – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

– Ambulanse niejednokrotnie są użytkowane w trudnych warunkach i terenie, gdzie często ulegają uszkodzeniom. Użytkowany obecnie przez placówkę leczniczą tabor jest wyeksploatowany i wymaga unowocześnienia. Ponadto szpital im. dr. Wojciecha Oczko w celu ograniczenia kosztów funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w powiecie przasnyskim, zrezygnował z usług zewnętrznego operatora transportu medycznego, przejmując to zadanie 1 kwietnia 2022 r. – czytamy.

Karetka sanitarna, na której zakup Powiat Przasnyski pozyskał środki, zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt: respirator, ssak, pulsoksymetr, fotel kardiologiczny i nosze.​

Zwycięski projekt złożony do Fundacji PKO BP nie był jedyny, ponieważ na rozpatrzenie czeka drugi z wniosków opiewający na​ 100.000,00 złotych, złożony przez Powiat Przasnyski do fundacji PKN Orlen.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mistrz
Mistrz
1 miesiąc temu

Może ambulans z AMZ ?