20 tys. zł dotacji dla Spółki Wodnej od Gminy Przasnysz

Gmina Przasnysz przyznała 20 tys. złotych dotacji dla Spółki Wodnej Gmina – Miasto Przasnysz. W ramach tej kwoty zostaną wykoszone rowy oraz usunięte zakrzaczenia w miejscowościach Klewki i Mirów.

 

W czwartek, 18 maja w Urzędzie Gminy Przasnysz została podpisana umowa pomiędzy samorządem gminnym, reprezentowanym przez Grażynę Wróblewską, wójtem gminy Przasnysz i Danutą Osowską, skarbnikiem gminy Przasnysz, a Spółką Wodną Gmina – Miasto Przasnysz z siedzibą w Przasnyszu reprezentowaną przez przewodniczącego Zarządu Spółki, Dariusza Majewskiego i zastępcę przewodniczącego Zarządu Spółki Wodnej, Ireneusza Majkowskiego.

 

Dotyczyła ona udzielenia Spółce Wodnej dofinansowania na działania związane z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych.

– Wysokość przyznanej dotacji wyniosła 20 000,00 zł. W ramach tej kwoty zostaną wykoszone rowy oraz usunięte zakrzaczenia w miejscowościach Klewki i Mirów – informuje samorząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aktualizujcie wiedzę, aby nie popełniać błędów!
Aktualizujcie wiedzę, aby nie popełniać błędów!
6 dni temu

Dotacja na wykaszanie rowów? W dzisiejszych czasach niedoborów wody? Tego nie wolno robić! Kto słyszał, aby nie tylko zwiększać transpirację wody poprzez koszenie trawy na poboczach , ale również niszczyć owady i inne żyjątka, które się ram chronią!

Pogonić !
Pogonić !
6 dni temu

Spółki wodne nie robią nic! Widać to po deszczach na polach! Pozapychane i stare melioracje, od lat nie konserwowane. Pogonić towarzystwo!

Na inne , bardziej sensowne cele!
Na inne , bardziej sensowne cele!
6 dni temu

Te pieniądze powinno się przeznaczyć na zakładanie łąk kwietnych przy szkołach ( aby ich nie kosić!!!), oraz nowe nasadzenia drzew liściastych. To jest najpilniejsza potrzeba!