20 – latek chciał targnąć się na swoje życie. Odnaleźli go policjanci

Niepokojące wpisy młodego mężczyzny na portalu społecznościowym, zauważyła matka. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

 

W miniony czwartek do dyżurnego wpłynęła informacja od operatora numeru ratunkowego 112, z której wynikało, że kobieta zauważyła niepokojące wpisy w mediach swojego syna.

– Zdenerwowana kobieta zgłosiła, że zauważyła wpisy na portalu społecznościowym swojego 20 – letniego syna. Wynikało z nich, że młody mężczyzna chce targnąć się na własne życie. 20 – latek chwilę przed powiadomieniem służb uciekł z domu. Dyżurny ciechanowskiej komendy od razu po otrzymaniu informacji, we wskazane miejsce wysłał policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mundurowi po rozmowie ze zgłaszającą błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania 20 – latka – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren, a po kilku minutach, w odległości kilkuset metrów od domu zgłaszającej, zauważyli mężczyznę.

– 20 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Policjanci przekazali mężczyznę pod specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że warto prosić o pomoc.

– Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod bezpłatnymi numerami pomocowymi. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
2 miesięcy temu

Jak jest z kim rozmawiać to jest fajnie, czasem inni doprowadzają do takiej sytuacji a człowiek boi się innym powiedzieć że sobie nie radzi

Baba
Baba
2 miesięcy temu

Wniosek z tego taki, że jeżeli ktoś nawet fałszywie cię oskarży o to, że chcesz popełnić samobójstwo to nie pytając o nic zostaniesz przez milicję na siłę odwieziony do psychiatryka, a tam już się tobą zajmą byś okazał się chorym i to przewlekle