20 drużyn z klas wojskowych rywalizowało w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

Na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne skierowane do uczniów klas wojskowych, które realizują program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Do rywalizacji stanęło 20 ośmioosobowych drużyn.

– Wydarzenie to miało kilka istotnych zadań, mianowicie: kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, popularyzowanie wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych, utrwalanie zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Niezwykle istotnym była również popularyzacja służby wojskowej, a także kształtowanie waszych umiejętności współdziałania w zespole i wyrabianie cech charakteru przydatnych w służbie wojskowej – podsumował płk dypl. Bogusław Postek, dowódca 2. Orel w Przasnyszu.

Najlepsze zespoły wezmą udział w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych.

 

– Zmierzyliście się z mnóstwem ciekawych i niezwykle wymagających zadań. Jak sami przyznaliście, przed zawodami trudno było jednoznacznie zlokalizować, gdzie leży granica waszej wytrzymałości, dlatego cieszę się, że daliście z siebie wszystko i wzięliście do siebie słowa, że nigdy nie można poddawać się w połowie drogi. Rozmawiając w czasie zawodów usłyszałem od jednego z Was niezwykle budujące słowa, że: „Jeśli już zaczęliśmy coś robić to zrobimy to na 100 procent. Wystarczy, że nabierzemy powietrza w płuca i brniemy ile sił do przodu, bo nawet jeśli meta wydaje się być teraz odległym marzeniem, to cieszymy się z każdego kroku, który robimy w jej kierunku”. Przyznam się, że zapadną mi one szczególnie w pamięci – mówił dowódca.

Organizatorem zawodów było Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym.

– Udział w nich był bezpłatny, w pełni sfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W eliminacjach przeprowadzonych w każdej z sześciu lokalizacji, wyłonione zostały szkoły – laureaci, które wezmą udział w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych we wrześniu bieżącego roku na poligonie w Orzyszu – skomentował wydarzenie Szef Oddziału Współpracy Cywilno-Wojskowej CWCR płk Mirosław Fryga.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel z Przasnysza
Obywatel z Przasnysza
11 miesięcy temu

Gwiazda świeci.