2 stycznia ZUS zrealizuje pierwsze przelewy „800 plus”

Od stycznia ZUS podniesie wysokość świadczenia wychowawczego do 800 zł. Nastąpi to automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku.

 

2 stycznia ZUS zrealizuje pierwsze przelewy z podwyższoną kwotą. Do rodziców trafi 547 mln co obejmie 684 tys. dzieci. Kolejny termin wypłat to 4 i 7 stycznia. W tych dniach ZUS przekaże rodzicom łącznie ponad 1,6 mld zł.

– Od 2024 roku osoby uprawnione otrzymają wypłaty w nowej wysokości i zostaną o tym poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Zgodnie z ustawą z 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci na wypłatę wyrównania od 1 stycznia 2024 r. ZUS ma czas do 29 lutego 2024 r. – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Podwyżkę świadczenia otrzymają te osoby, które według stanu na 1 stycznia 2024 r. mają prawo do świadczenia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Dla rodziców i opiekunów oznacza to, że na ich konta będzie wpływać rocznie o 3600 zł więcej środków przeznaczonych na utrzymanie dziecka. Przy dwójce dzieci jest to 7200 zł, a trójce – 10 800 zł.

ZUS, który od 2022 r. wypłaca świadczenie wychowawcze, sam podniesie jego wysokość. Nastąpi to automatycznie. Po 1 stycznia 2024 r. rodzice i opiekunowie otrzymają wypłaty w nowej wysokości. Zostaną o tym poinformowani na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

 

Źródło Wojciech Ściwiarski
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Angry
Angry
2 miesięcy temu

Osiem stówek za głowę i do roboty nie trzeba chodzić

Czarownica
Czarownica
2 miesięcy temu
Reply to  Angry

Poprzez to głupie rozdawnictwo mam uraz do rodzin wielodzietnych.

Boromir
Boromir
2 miesięcy temu
Reply to  Czarownica

czy to wynika z doświadczenia? ja znam kilka i nie dość że wszyscy pracują zawodowo na dobrych stanowiskach to maja odłożone całe to 500+ np w nowe mieszkanie lub obligacje. tak więc nie każdy to patologia.

Buka
Buka
2 miesięcy temu

czyli wychodzi wsparcie 800+ na 2 miliony dzieci. nie wiedziałem że Polskich dzieci jest tyle… a nie, czekaj…