2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu podsumował mistrzostwa strzeleckie

19 kwietnia w czasie zbiórki w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu podsumowano ubiegłotygodniową rywalizację żołnierzy w strzelaniu z broni etatowej.

 

– Umiejętności strzeleckie to jeden z elementów wpisujących się w zawód żołnierza, dlatego tym bardziej gratuluję uzyskanych wyników. To właśnie w czasie strzelania decydują detale, na przykład nieustabilizowany oddech. To, że uzyskaliście tak dobre rezultaty wynika z ćwiczeń, z ciągłego, uporczywego powtarzania pewnych czynności, a efekty tego szkolenia najlepiej widać jest na tarczy strzeleckiej – podsumował zawody płk dypl. Bogusław Postek.

W ubiegłym tygodniu odbyły się również zmagania żołnierzy w ramach wieloboju żołnierskiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: wspinanie się po linie 5,6 m, bieg wahadłowy 15 x 15 m, bieg na dystansie 1000 m, biegowy test siłowy (BTS).

 

– Wielobój żołnierski jest konkurencją sportową, która weryfikuje przygotowanie wszystkich cech motorycznych danego zawodnika, tj. szybkości, zwinności, siły i wytrzymałości. Tylko najbardziej wszechstronni sportowcy mają szanse na zwycięstwo  – skomentował dowódca jednostki

Zwycięzcy otrzymali z rąk Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka medale i puchary.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments