2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu obchodził swoje święto [FOTO]

25 kwietnia na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbył się apel z okazji święta przasnyskiej Jednostki Wojskowej.

 

Obchodzone święto było okazją do wręczenia żołnierzom aktów mianowań, odznaczeń oraz wyróżnień. W swoim przemówieniu Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek podkreślił: „W naszym wojskowym kalendarzu jest wiele dni, w których obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń. Jednym z takich dni jest święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego, które w mojej ocenie jest symbolem przeszłości, współczesności i przyszłości. To obecni tutaj żołnierze, pracownicy wojska, ich rodziny i najbliżsi oraz emeryci tworzą naszą wojskową społeczność. To my mamy znaczący wkład w bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, szczególnie teraz w czasie niepokojów za wschodnią granicą, dlatego powinniśmy być szczególnie dumni z tego, że nosimy polski mundur, że służymy Ojczyźnie i obywatelom”

 

– Zwróćmy uwagę na to co w życiu każdego z nas żołnierzy jest najważniejsze i najcenniejsze: cnoty narodowe, z którymi powinniśmy się utożsamiać, umiłowanie wolności, suwerenności, honoru i wierności w służbie Ojczyzny. To m.in. my przasnyscy żołnierze dajemy na co dzień przekaz profesjonalizmu, siły, wyszkolenia i potencjału Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Osiągane przez Ośrodek wyniki zarówno w działalności bieżącej, jak również w czasie reprezentowania nas na szczeblu Wojska Polskiego sprawiają, że jestem z was ogromnie dumny. Z dumą patrzę na was i również na to młodsze pokolenie, które reprezentują dzisiaj żołnierze Służby Przygotowawczej. To oni kiedyś zajmą nasze miejsce i dalej będą nieśli dumę polskiego oręża, za bezpieczeństwo i wolność – naszą i waszą – mówił.

Podziękował również wszystkim, którzy mają wkład w rozwój przasnyskiej jednostki. Dziękując za ogrom udzielanego wsparcia płk Postek podkreślił również, że „Nie sposób dzisiaj nie wspomnieć o wszystkich, którzy mają wkład w rozwój przasnyskiej jednostki wojskowej.

Płk Bogusław Postek, za podejmowanie aktywnych działań na rzecz środowiska policyjnego oraz budowanie tożsamości narodowej z rąk mł. insp. Dariusza Brzezickiego – wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policji otrzymał Krzyż Niepodległości Klasy I z gwiazdą.

 

Po uroczystym apelu żołnierze zaprezentowali pokaz wyszkolenia walki wręcz oraz pokaz dynamiczny działań bojowych mający na celu odparcie ataku ze strony grup dywersyjnych.

Uroczystość zakończył piknik militarny w czasie którego wszyscy goście mogli zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu Ośrodka oraz spróbować żołnierskiej grochówki. W trakcie pikniku zaprezentowany został również nowy muzyczny repertuar zespołu Przasnyscy Orelowcy, a dziewczęta z grup tanecznych klubu 2. ORel dały imponujący pokaz tańca.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments