2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu ma swojego patrona [FOTO]

W piątek, 10 września w koszarach 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której odczytano decyzję Ministra Obrony Narodowej o nadaniu imienia patrona płk dypl. Adama Ignacego Koca 2. Ośrodkowi Radioelektronicznemu.

 

– Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz rządowych na czele z panią poseł na Sejm RP Anną Ewą Cicholską, która podkreśliła szczególne więzi łączące przasnyską jednostkę wojskową z jej osobą. Obecni na uroczystości byli również przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych instytucji – informuje por. A. Michalski.

 – Nadanie imienia patrona przasnyskiej jednostce wojskowej ma jeden główny cel – zachować w pamięci chlubne czyny płk dypl. Adama Ignacego Koca oraz podkreślić więzi żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego z tą wielką postacią. W dniu dzisiejszym wyrażamy szacunek dla tych którzy tworzyli historię naszego kraju i regionu. Wybraliśmy bohatera, który nie słowami, a działaniem i walką przypominał o wartości obowiązku wobec ojczyzny, a także szczególnym zdyscyplinowaniu naszych przodków – mówił w czasie uroczystości dowódca płk. dypl. Bogusław Postek.

 

Zbiórka była również okazją do złożenia podziękowań i wręczenia wyróżnień za dotychczasową wzorową współpracę pomiędzy 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym a instytucjami i osobami szczególnie zaangażowanymi w rozwój przasnyskiej jednostki wojskowej.

Podczas drugiej części uroczystości w Sali Tradycji przasnyskiego Ośrodka odbyło się odsłonięcie popiersia płk dypl. Adama Ignacego Koca przez Poseł na Sejm RP – Annę Ewę Cicholską, Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusława Postka oraz członka kapituły biorącego udział w wyborze patrona – dr Waldemara Krzyżewskiego.

10 września uhonorowano starania rodzin ofiar tragedii smoleńskiej, mające na celu powstanie miejsca pamięci o ofiarach z terenu Garnizonu Przasnysz. W ramach dnia otwartego koszar wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem pozostającym na wyposażeniu Ośrodka oraz spróbować żołnierskiej grochówki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła jak zawsze niezawodna Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
1 rok temu

A co z kan. Michałem Okurzałym, poszedł na złom historii?

Vic
Vic
1 rok temu

Piękna uroczystość. Tylko dlaczego nie informowano o niej przed faktem? Przecież to jest forma otwarta dla publicznosci. Na takiej uroczystości obowiazkowo powinni być uczniowie ze szkół z nauczycielami. Wtedy ma to sens edukacyjny, wychowawczy i patriotyczny. A tak kolejna impreza dla garstki oficieli.

michał
michał
1 rok temu

A już myślałem, że patronem będzie któryś z Kaczyńskich.