2. ORel Przasnysz wspiera akcję #sprzątaMY polskie lasy.

13 grudnia kilkudziesięciu żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego razem z Nadleśnictwem Przasnysz włączyło się w akcję pn. #sprzątaMY polskie lasy.

 

Wspólna inicjatywa zaprzyjaźnionych służb z terenu miasta Przasnysz poskutkowała uprzątnięciem blisko 100 h lasu wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 544. W czasie zbiórki zebrano blisko tonę drobnych odpadów.

– 2. Ośrodek Radioelektroniczny jest beneficjentem lasów, chociażby ze względu na fakt częstego korzystania z okolicznych terenów zielonych, w czasie szkolenia programowego pododdziałów. Cieszę się, że wspólnie z Nadleśnictwem Przasnysz udało się taką akcję przeprowadzić. Warto zwrócić uwagę, że lasy to nasze wspólne dobro. Bez wątpienia wpływają korzystnie na klimat. Ponadto jest to dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Pozostawiane śmieci nie tylko szpecą krajobraz, ale są również realnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Rozkładając się często uwalniają trujące związki chemiczne, które z całą pewnością nie wpływają pozytywnie na nasze powietrze, glebę czy wodę. Sukces dzisiejszej akcji motywuje i napędza nas do dalszego działania. Ze swojej strony zapewniam, że takie akcje organizowane z zaprzyjaźnionym Nadleśnictwem Przasnysz, na czele z panem Stanisławem Czarzastym będą sukcesywnie powtarzane – podsumował akcję Dowódca Ośrodka.

Akcja sprzątania lasów związana jest z międzynarodową inicjatywą „Sprzątanie Świata”. Wywodzi się ona z Australii, gdzie została zapoczątkowana w 1989 roku. W Polsce odbywa się corocznie, nieprzerwanie od 1994 roku.

 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments