2. ORel Przasnysz. Uroczyste wręczenie broni elewom służby przygotowawczej

11 kwietnia na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyła się zbiórka pododdziałów, w czasie której dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek dokonał uroczystego wręczenia broni elewom Służby Przygotowawczej.

 

– Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich szczególną uroczystością. Dzisiaj nasza społeczność wojskowa powiększa się, gdyż w nasze szeregi wstąpiliście wy – kolejne pokolenie młodych, dumnych i zdeterminowanych ludzi. Dla was z pewnością jest to chwila dumy i poczucie rozpoczynającej się wojskowej przygody, a także moment w którym wkraczacie na nową ścieżkę swojego życia. Dziękuję, że podjęliście to wyzwanie – mówił płk. Postek.

 

– Przed chwilą w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyłem wam broń. Niech ta broń będzie dla was symbolem gotowości do obrony ojczyzny i atrybutem, który stanowi narządzie do utrzymania bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju. Dbajcie o nią należycie i posługujcie się nią zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Życzę również sukcesów w rozpoczynającym się szkoleniu podstawowym – skomentował.

Zbiórka była również okazją do wręczenia wyróżnień dla najlepszego kierowcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego oraz podsumowania rywalizacji pododdziałów w piłkę siatkową na szczeblu Ośrodka.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments