2. ORel Przasnysz. Szkolenie w ramach Dnia Podoficera.

20 listopada 2020 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się szkolenie psychologiczne dla żołnierzy nt. Profilaktyka zachowań dysfunkcjonalnych w służbie wojskowej.

 

Podczas rozpoczęcia zajęć Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław POSTEK przedstawił żołnierzom specyfikę psychologii w wojsku.

„Psycholodzy są naturalnym ogniwem funkcjonowania jednostki wojskowej. Służba psychologa jest niezwykle odpowiedzialna, bo wpływa bezpośrednio na kształtowanie postaw żołnierza. Stale przygotowuje nas żołnierzy na stres czy niespotykane sytuacje. Poprzez organizacje tego rodzaju szkoleń czy treningów możliwe jest podniesienie potencjału bojowego żołnierza, chociażby poprzez zaszczepienie stresem, treningi kontrolowanej agresji, szybkiej relaksacji czy regeneracji psychicznej. W mojej ocenie zintegrowana i współdziałająca z żołnierzem psychologia wojskowa, sięgająca po nowoczesne metody diagnostyczne i treningowe może skutecznie przyczynić się do rozwoju pojedynczego żołnierza. Pośrednio wpłynie również pozytywnie na podniesienie potencjału Ośrodka. Przypominam, że szkolenie dla każdego żołnierza Ośrodka jest jego zasadniczym obowiązkiem. Apeluję również, żebyście w codziennej działalności służbowej kierowali się nabytą wiedzą, zdrowym rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności za własne czyny, bo perfekcję w swoim działaniu można osiągnąć jedynie poprzez ciągły trening i szkolenie.”

 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments