2. ORel Przasnysz rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce

Wczoraj w Przasnyszu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym, a Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.

 

Umowa zawarta została w obecności Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, ppłk Dariusza Zdrojewskiego.

– Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaki okolicznościowej przez panią Krystynę Gałkę – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, ich rodzin i przyjaciół 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce dla płk dypl. Bogusława Postka. Dokonując wręczenia pani Prezes zwróciła uwagę na wieloletnią pomoc i osobiste zaangażowanie Dowódcy Ośrodka w podtrzymywanie tradycji i pielęgnowanie historii walk niepodległościowych na terenie miasta Ostrołęki – informuje 2.ORel.

Uroczyste podpisanie porozumienia potwierdza chęć dalszego rozwijania stałej współpracy pomiędzy jednostką wojskową, a Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Dokument ten określa cele, obszary i formy współdziałania, a także zobowiązania każdej ze stron. Istotnym z punktu widzenia Ośrodka jest fakt zaangażowania partnera społecznego do wykonania określonych zadań z zakresu obronności i bezpieczeństwa narodowego przy wsparciu przasnyskiej jednostki wojskowej. Podejmowane w tym obszarze inicjatywy służą integracji wojska ze środowiskiem cywilnym oraz stanowią naturalne zaplecze dla polityki kadrowej prowadzonej w Ośrodku. Kształtowanie prestiżu służby wojskowej oraz pozytywnego stosunku do wypełniania przez społeczeństwo zadań obronnych, podnoszenie wiedzy oraz sprawności fizycznej kandydatów na żołnierzy i pracowników wojska przyczynia się do rozwoju predyspozycji do zawodowej służby wojskowej – podsumował spotkanie płk dypl. Bogusław Postek.

 


 

Źródło 2ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
6 miesięcy temu

Wojsko, wojsko. A na Interii jest taki artykuł ”
W mediach społecznościowych Dowództwa Garnizonu Warszawa pojawiły się zdjęcia dokumentujące ćwiczenia żołnierzy. Jednak uwagę internautów przykuły nie wykonywane zadania, lecz pewien szczegół umundurowania. Były to hełmy, który wyraźnie zostały doklejone w Photoshopie…Nie no na serio. Dowództwo Garnizonu Warszawa pokazuje żołnierzy, ale jest im wstyd, że ganiają w oporządzeniu z lat 70., więc użyli Photoshopu – dziwił się autor bloga Gunblog – Broń Palna (Facebook).”