2. ORel Przasnysz odpowiada na apel. Kilkudziesięciu żołnierzy przystąpiło do akcji oddawania krwi

8 sierpnia 2022 r. kilkudziesięciu żołnierzy z 2. Ośrodka Radioelektronicznego przystąpiło do akcji oddawania krwi na przasnyskim rynku miejskim.

 

Wydarzenie zorganizowane przez dowódcę przasnyskiej Jednostki Wojskowej we współpracy i porozumieniu z burmistrzem Przasnysza zainaugurowało tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego.

– W kwestii honorowego oddawania krwi na naszych żołnierzy zawsze można liczyć. Tym razem na apel mieszkanki naszego miasta zmagającej się z chorobą nowotworową licznie odpowiedzieli żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Uważam, że wyrazem szczególnego zaangażowania, empatii i wrażliwości na problemy innych ludzi była tak duża ilość chętnych, znacznie przewyższająca możliwości donacji krwi i jej składników – komentuje płk Bogusław Postek.

 

– Zaangażowanie i emocje jakie towarzyszyły żołnierzom związane z niesieniem tak bezcennej pomocy mieszkance naszego miasta dały nam mnóstwo satysfakcji i radości. Z tego miejsca równie serdecznie dziękuję mieszkańcom naszego regionu, którzy chętnie stawili się, by podzielić się tym najcenniejszym darem – dodał.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Byle by to nie był dobrowolny przymus.