19 nowych radiowozów trafiło do mazowieckich komend. Skorzystała także policja w Przasnyszu

W grudniu do policjantów na Mazowszu trafiło 19 nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel 50% potrzebnych środków. Druga część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowe pojazdy wspomogą policjantów w poprawie bezpieczeństwa w garnizonie mazowieckim.

 

– Dzięki działaniom służby logistycznej mazowieckiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi, flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie mazowieckiej Policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie. Pojazdy trafiły do Ostrołęki, Ciechanowa, Kozienic, Mławy, Ostrowi Mazowieckie, Płońska, Przasnysza, Przysuchy, Sochaczewa, Sokołowa Podlaskiego, Szydłowca, Wyszkowa i Zwolenia – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

 

Radiowozy marki Toyota są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz kamerę cofania. Każdy z nowych pojazdów wart jest ponad 100 tys. zł, a pod maską ma silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM.

– Nowoczesne pojazdy służbowe pomogą funkcjonariuszom w patrolowaniu ulic miasta oraz będą wykorzystywane przez mazowieckich policjantów. Modernizacja floty policyjnej z pewnością poprawi warunki służby policjantów oraz wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klasyka
Klasyka
2 lat temu

Super . Nie mogę się doczekać kiedy zobacze na ulicach miasta

Maxx
Maxx
2 lat temu

Oby ten napis na drzwiach nie był pustym frazesem. Miejscami to jest bardziej „przeszkadzamy i zagrażamy.”. Niech się dobrze jeździ.