19-letnia Patrycja Chmielińska z Lipy potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację

Stowarzyszenie Jednorożec robi co może, co roku w dzień 11 listopada organizuje zbiórkę charytatywną podczas „Marszu z flagą” i wpiera osoby niepełnosprawne z terenu gminy Jednorożec i nie tylko. W tym roku pomoc trafi do 19-letniej Patrycji Chmielińskiej z Lipy.

 

Patrycja Chmielińska ma 19 lat i wymaga całodobowej opieki. Jest całkowicie zależna od rodziny. Wymaga rehabilitacji w placówce specjalistycznej, jest też leczona z powodu padaczki.

Dziewczynka urodziła się zdrowa, rozwijała się prawidłowo, jednak w wieku 2 lat uległa poważnemu wypadkowi.

– W 2005 roku zdarzyło się nieszczęście, które zaważyło na życiu jej i całej rodziny. 2-latka wpadła do szamba. W wyniku tego zdarzenia doznała uszkodzeń neurologicznych, nastąpiło cofnięcie w rozwoju psychoruchowym, intelektualnym, doszło do zaburzeń napięcia mięśniowego i postępującej deformacji postawy ciała. Taki wypadek to szok dla całej rodziny, z dnia na dzień pełne życia dziecko zostało przykute do szpitalnego łóżka – informuje stowarzyszenie.

 

Do dziś 19-letnia Patrycja przebywa najczęściej w pozycji leżącej, nie przemieszcza się samodzielnie i nie wykonuje celowych ruchów rękoma. Potrafi siedzieć z asekuracją.

– Mimo cierpienia Patrycja często się uśmiecha. Rozpoznaje osoby z najbliższego otoczenia, lubi przebywać u nich na kolanach, komunikuje im podstawowe reakcje, ma swoje ulubione dźwięki i melodie. Jest zainteresowana otoczeniem, obserwuje przemieszczające się osoby, lubi jak się do niej przemawia. Przy opiekunach czuje się bezpiecznie – podają organizatorzy zbiórki.

Patrycja obecnie nie znajduje się pod opieką żadnej fundacji. Rodzice rzadko korzystają z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych. Nie odbyła się nigdy żadna zbiórka w celu zabezpieczenia środków na rehabilitację, czy leczenie.

Na pomoc ruszyło stowarzyszenie Jednorożec robi co może. W dniu 11 listopada organizuje zbiórkę charytatywną podczas Marszu z flagą.

 

– Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na rehabilitację, leczenie oraz zakup dedykowanego łóżka. Zapraszamy 11 listopada do Jednorożca i przyłączenia się do Marszu z Flagą dla Patrycji oraz zasilenia puszki osobiście lub on-line. Szczegóły wydarzenia na naszej stronie fb – podaje JRCM.

Dla Patrycji uruchomiono również zbiórkę.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments