19-latka z promilami i bez prawa jazdy podróż zakończyła na słupie energetycznym. Osobom postronnym groziło porażenie prądem

19 – letnia kobieta mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając prawa jady, zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Swoją podróż zakończyła na słupie energetycznym. Po zdarzeniu jej znajomi próbowali usunąć uszkodzony samochód z miejsca zdarzenia. Interweniowała policja i pogotowie energetyczne.

 

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Myszyńcu pojechali na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy.

– Zastali rozbite audi, młodą kobietę oraz grupę osób, które chciały usunąć rozbity pojazd za pomocą ciągnika rolniczego. Zachowanie kobiety – kierowcy wyraźnie wskazywało, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu – informuje rzecznik prasowy Tomasz Żerański.

– Według wstępnych ustaleń mundurowych, 19 – latka na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w słup energetyczny, który w wyniku zdarzenia został całkowicie wyrwany z podłoża. Spowodowało to opuszczenie się linii energetycznej. Wezwano na miejsce pogotowie energetyczne, by nie doszło do porażenia prądem osób postronnych – dodaje.

 

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że młoda kierująca miała prawie 2,5 promila. Podobny wynik osiągnęli, dwaj pasażerowie auta, rówieśnicy dziewczyny. Okazało się również, że 19 – latka nie posiada prawa jazdy.

Młoda kobieta odpowie za swoja zachowanie przed sądem. Poza odpowiedzialnością karną czeka ją także kara finansowa mogąca wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

W Zakociu kilka nietrzeźwych pomogliśmy zatrzymać