19-latka z powiatu przasnyskiego z kilkudziesięcioma zarzutami. Oszukiwała ludzi z całej Polski

Działania policjantów z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pozwoliły na zatrzymanie 19 – letniej kobiety z powiatu przasnyskiego podejrzewanej o popełnienie szeregu oszustw internetowych na terenie całej Polski. Przedstawiono jej kilkadziesiąt zarzutów.

 

Na trop 19 – latki wpadli ostrołęccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczeniem przestępczości gospodarczej.

– Ustalili, że na naszym terenie może przebywać osoba, która dokonuje na szeroką skalę oszustw w internecie na terenie całej Polski – informuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP Ostrołęka.

Dalsze ustalenia potwierdziły tylko podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że z przestępczego procederu 19 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

– Mechanizm jej działania był prosty: wystawienie na popularnych portalach aukcyjnych towaru w postaci ubrań i sportowego obuwia, którego nigdy nie posiadała, a następnie „zniknięcie” po otrzymaniu za niego pieniędzy – podaje rzecznik.

 

Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili, że kobieta posiadała kilkanaście rachunków bankowych, którymi posługiwała się podczas popełniania oszustw. Korzystała również z wielu numerów telefonów.

Akcja jej zatrzymania miała miejsce w miniony czwartek na terenie Ostrołęki, gdzie w ostatnim czasie przebywała. 19-latka została przewieziona do komendy i osadzona w policyjnym areszcie.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej kilkudziesięciu zarzutów dotyczących oszustw na łączną kwotę 15 000 złotych, do których się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Żerański.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miasteczkowy
Miasteczkowy
1 miesiąc temu

Niezły start w życie .ale sposób działania prymitywny bardzo

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Miasteczkowy

No prymitywny. Dostanie wyrok w zawiasach i może zmądrzeje. Albo zostanie politykiem i będzie kraść bez konsekwencji.

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Żope to ma jak menel z pod sklepu bleee

Axa
Axa
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

Twoja konstruktywna wypowiedź naprawdę wiele wniosła w temacie niniejszej dyskusji.