19 – latek znęcał się nad ojcem. Decyzją sądu został umieszczony w areszcie

19 – latek jest podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad własnym ojcem. Decyzją sądu, najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony poniedziałek, 9 października policjanci zatrzymali 19 – letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad własnym ojcem.

– Ze zgromadzonego materiału wynikało, że mężczyzna od około roku był agresywny wobec ojca, szarpał i popychał go, groził pobiciem, podpaleniem samochodu i niszczył wyposażenie mieszkania – wyjaśnia podkom. Monika Winnik.

We wtorek, 10 października sąd egzekwując zebrany przez funkcjonariuszy policji materiał dowodowy, przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o aresztowaniu 19 – latka.

– Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o reagowanie na wszelkie przejawy przemocy.

– Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj! Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112 – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu

większej ściemy nie widziałem. Policja reaguje schematycznie. Facet przez kilka lat był dręczony przez żonę. Fizycznie, psychicznie i finansowo. Całkowicie się rozpadł. Za to żona potrafiła zadzwonić na policję, że mąż się awanturuje. Bez wywiadu, bez zbierania dowodów facet w ich oczach był winny. A kobieta szyderczo śmieje mu się w twarz i jeszcze bardziej poniża.