19-latek staranował radiowóz. Po pościgu zatrzymali go policjanci z grupy Speed

Kierujący seatem nastolatek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował zbiec przed policjantami. Uderzył w blokujący mu drogę radiowóz. Następnie 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Wczoraj wieczorem policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED próbowali zatrzymać do kontroli Seata Ibizę.

– Kierujący jechał ze zbyt dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci wydali mu wyraźne sygnały do zatrzymania się. Jednak siedzący za kierownica mężczyzna przyśpieszył jeszcze bardziej i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych, zajeżdżał drogę nie dając się wyprzedzić. W miejscowości Pęchcin kierujący zaczął gwałtownie hamować chcąc skręcić w lewo, wtedy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożną skarpę. Następnie chciał wycofać pojazd, jednak uderzył w blokujący mu dalszą drogę ucieczki radiowóz. Do kierującego podbiegli policjanci jednak 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy – informuje KPP w Ciechanowie.

Jak się okazało kierujący seatem to 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jest pijany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 19 – latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło KPP w Ciechanowie
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małolat
Małolat
2 lat temu

Dobry wariat. Chyba za dużo czasu w GTA pykał