19-latek kierował dostawczym Oplem będąc pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia

19 – letni kierowca dostawczego Opla został zatrzymany przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 7 sierpnia patrol Inspekcji Transportu Drogowego w Ciechanowie zatrzymał kierującego dostawczym Oplem.

– Po wstępnym badaniu testerem trzeźwości okazał się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze ITD powiadomili o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce skierował patrol drogówki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19 – letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje przebieg zdarzeń asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

 

Policjanci zatrzymali 19 – latkowi prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

– Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments