18-letni nożownik z Kadzidła usłyszał zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa wielu osób

18 – letni Albert G., który w szkole, nożem zaatakował swoich rówieśników, usłyszał zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa wielu osób. Grozi mu nawet dożywocie.

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce Alberta G. przesłuchała w czwartek wieczorem (30 listopada).

– Albert G. złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu – przekazuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Łukasiewicz. Prokuratura nie podaje okoliczności związanych z treścią wyjaśnień Alberta G. Wyklucza jednak, pojawiający się w wielu doniesieniach, motyw zawodu miłosnego.

18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Młodemu mężczyźnie grozi dożywocie. W piątek, 1 grudnia, do sądu został skierowany wniosek o tymczasowy areszt. W tej chwili Albert G. przebywa w izbie zatrzymań.

Do ataku nożownika doszło w środę około godziny 12:00 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18 – latek miał wstać i wyjść z lekcji do toalety. Kiedy wrócił, miał na głowie kominiarkę. W pewnym momencie wyciągnął nóż, którym ranił dwójkę swoich rówieśników. Kolejną ofiarę zaatakował już poza szkołą.

– Obrażenia jednego z uczniów to rany cięte szyi. Dziewczyna również ma poważne obrażenia – rany cięte brzucha, trzecia osoba pokrzywdzona ma rany cięte przedramienia. Ten ostatni nastolatek jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany. Przesłuchana zostanie również osoba, która prowadziła zajęcia, podczas których doszło do tego brutalnego ataku. Z pewnością będziemy przesłuchiwać również pozostałych uczniów obecnych na tej lekcji. Oczywiście bardzo ważne jest także przesłuchanie tych dwóch osób pokrzywdzonych, które w tej chwili przebywają w szpitalach i uzyskanie opinii biegłych co do stanu zdrowia wszystkich osób pokrzywdzonych. Dopiero wówczas będziemy mogli podjąć decyzję o zarzutach, jakie przedstawimy 18-latkowi – informowała prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W związku z tą sytuacją, zwołany został sztab kryzysowy. W posiedzeniu wzięli udział m.in. wójt gminy, starosta ostrołęcki i wojewoda mazowiecki.

– W szkole zdarzyły się dziś straszne akty przemocy. Bulwersują nas wszystkich, ale musimy skoncentrować się na uczniach, na rodzicach: ofiar, ale również sprawcy. Dlatego że wszyscy potrzebują pomocy psychologicznej, ale też wszyscy potrzebują zapewnienia, że jest bezpiecznie. Więc po pierwsze, chcieliśmy zapewnić, że wszyscy są bezpieczni. Po drugie, chcemy zapewnić, iż ustaliliśmy strukturę pomocy psychologicznej. Każdy, kto potrzebuje pomocy, otrzyma ją. W każdej chwili – mówił po posiedzeniu sztabu wojewoda Tobiasz Bocheński.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matrix
Matrix
3 miesięcy temu

Dzieciaki całymi dniami grają w gry komputerowe i są efekty

Joachim
Joachim
3 miesięcy temu

Zakazać gier żeby nie dochodziło do takich sytuacji i zakazać też poruszania się autami żeby wypadków nie było. W ogóle wszystkiego zakazać!!

CoSieDzieje
CoSieDzieje
3 miesięcy temu

Czego oczekujecie po KARTONOWYM Państwie??   „14-letnia Natalia nie dotarła do szkoły. Od około godz. 8 przez około kilka godzin siedziała na mrozie sama w centrum Andrychowa. Mimo że to ruchliwe miejsce, a w pobliżu jest duży sklep, nikt nie zainteresował się dzieckiem. Kiedy nastolatka trafiła już do szpitala, okazało się, że jest za późno. Lekarzom nie udało się jej uratować.    TVN rozmawiał z bratem ojca dziewczynki i bliskimi znajomymi rodziny. – Ojciec Natalii jest w szoku. Jakoś funkcjonuje, ale jest w szoku – mówi pan Bogdan, brat ojca Natalii.    Z relacji bliskich wynika, że Natalia była bardzo spokojną… Czytaj więcej »