18-latka chciała sprzedać kierownicę do gier komputerowych. Straciła 5 tys. zł

Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych w Internecie 18 – latka, wystawiła na sprzedaż kierownicę do gier komputerowych. Kliknęła w link przesłany przez osobę rzekomo zainteresowaną kupnem i zalogowała się na stronie, podając swoje dane dotyczące bankowości internetowej. Z konta bankowego kobiety zniknęło 5000 zł.

 

– W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 18-latka, która padła ofiara oszustwa. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż kierownicę do gier komputerowych. Wkrótce potem dostała wiadomość z informacją, że przedmiot został sprzedany. Nieświadoma nieuczciwych zamiarów kupującego 18-latka, postępowała zgodnie z podanymi wskazówkami – informuje Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 

Kliknęła w link przesłany w wiadomości, a następnie została przekierowana na stronę przypominającą jej bankowość internetową.

– Tam podała najważniejsze dane do logowania: numer karty przypisanej do rachunku, kod ccv oraz kod pin do karty. To niestety spowodowało, że przestępca uzyskał dostęp do jej pieniędzy. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, gdy dostała powiadomienie z banku o dokonanej wypłacie. Z jej konta zniknęło 5000 zł – dodaje.

Policja apeluje o ostrożność podczas transakcji internetowych.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments