18-latek uderzył w drzewo. Miał 1,5 promila, zakaz kierowania, a w aucie poszukiwanego przez policję pasażera

Policjanci zatrzymali 18 – latka, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał również zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności okazało się również, że jeden z pasażerów był poszukiwany.

 

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę rano na tzw. Tysiąclatce.

– Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący mazdą jadąc z Makowa Mazowieckiego w kierunku Krasnosielca, na łuku drogi,  nie dostosował prędkości, zjechał do rowu i uderzył w drzewo, a następnie dachował – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, mieli problem z ustaleniem kierowcy mazdy.

– Przy pojeździe stało dwóch mężczyzn i nikt nie przyznawał się do kierowania. W końcu policjanci ustalili sprawcę kolizji. Został on zatrzymany – był nietrzeźwy. Badanie 18 – letniego kierującego wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Miał aktywny sądowy zakaz kierowania – dodaje rzeczniczka.

Dwaj pasażerowie (21 i 22 lat) byli również w stanie nietrzeźwości. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Okazało się przy tym, że jeden z nich, 22-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Został on również osadzony w policyjnym areszcie.

18 – letni kierujący mazdą odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Frania
Frania
1 miesiąc temu

to jakaś epidemia? codziennie wypadek i aż cud że codziennie nie ma tuzina ofiar. kara toto na miejscu, przybić łapy gwoździem do drzewa i albo oderwie albo go leśna zwierzyna zeżre. bo jak taki już ma zjeb… we łbie to tylko za rok dwa pozabija przypadkowych uczestników ruchu…