17-latek zginął przygnieciony przez ścianę magazynu. Prokuratura wszczęła śledztwo

17-letni chłopak został przygnieciony przez ścianę magazynu. Śledczy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 2 listopada około godz. 14.00 w miejscowości Stary Kałęczyn.

– Jak ustalili policjanci, 17-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został przygnieciony przez ścianę magazynu zbożowego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – przekazała asp. Magda Zarembska, oficer prasowy policji w Ciechanowie.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie. Prowadzone jest ono w kierunku art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Za ten czy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jak ustaliła prokuratura, nastolatek pomagał w gospodarstwie, w którym w najbliższym czasie miał zacząć pracować. Przewróciła się na niego skonstruowana z ustawionych na sobie betonowych bloczków, ściana wiaty. Pod wiatą przechowywane były duże ilości kukurydzy.

Dokładne przyczyny zgonu mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok, która ma zostać przeprowadzona na początku przyszłego tygodnia. Śledczy zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, przesłuchiwani są też świadkowie.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
25 dni temu

Wiadomo u kogo dokładnie to było? Szkoda chłopaka, tragedia dla rodziny zmarłego jak i tej firmy