Członkinie Kółka Rolniczego Posilenie z Drążdżewa Nowego trafiły „Przez żołądek do serca”

Członkinie Kółka Rolniczego Posilenie z Drążdżewa Nowego wzięły udział w warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Przez żołądek do serca”. Powstały smakowite, lokalne produkty.

 

Kółko Rolnicze Posilenie w Drążdżewie Nowym rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Przez żołądek do serca”, na który pozyskało środki finansowe z Lokalnej Grupy Działania „Kurpsie Razem”. Projekt ma na celu ochronę dziedzictwa kulturowego regionu kurpiowskiego oraz promocję produktów lokalnych.

– Dzięki realizacji projektu możemy wymienić się doświadczeniami oraz przypomnieć sobie tradycyjne kurpiowskie przepisy. Przekazanie przepisów młodemu pokoleniu jest bardzo ważne dla mieszkańców regionu kurpiowskiego – informuje Marta Pęczkowska.

 

Pierwsza część warsztatów odbyła się w świetlicy wiejskiej w Drążdżewie Nowym, w dniach od 23 do 25 czerwca.

– Obieraliśmy, kroiliśmy, mieliliśmy, piekliśmy i miksowaliśmy. Nasze poczynania sprawiły że powstały rejbaki, smalec, wędliny, chleb i ciasta. Warsztaty odbyły się w radosnej atmosferze mimo, że pracy było dużo. Wszyscy uczestnicy warsztatów stanęli na wysokości zadania – relacjonuje Kółko Rolnicze Posilenie.

Degustacja przygotowanych potraw odbyła się w minioną niedzielę, 26 czerwca w trakcie Pikniku Patriotycznego na Polskiej Kępie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

Jejku , też bym pomogła i pojadła.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Marta, jesteś coraz piękniejsza.