16 NAWYKÓW DO ZMIANY !!!

 

16 NAWYKÓW DO ZMIANY !!!

1. Jedz więcej surowych warzyw i owoców-jedzenie zbyt małej ilości tych produktów powoduje brak naturalnych witamin i enzymów orz niezniszczonego  błonnika.

2. Potrawy mięsne zastąp rybami i warzywami strączkowymi, które zawierają dobre białka oraz kwasy omega-3 i mają korzystniejsze proporcje składników pokarmowych.

3. Smażenie zastąp duszeniem, pieczeniem lub gotowaniem.

4. Cały dzień tylko na kanapkach nie jest dobrym rozwiązaniem. Organizm potrzebuje przynajmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia – warto go wzbogacić zestawem świeżych surówek.

5. Nie zastępuj głównego ciepłego posiłku słodyczami lub ciastami (drożdżówki, pączki batony). Jedzenie zbyt dużych ilości słodyczy sprzyja powstawaniu grzybicy jelit typu Candiada albicans .

6. Pamiętaj, żeby nie pić podczas posiłku lub zaraz po posiłku; musi upłynąć przynajmniej półgodziny, aby proces trawienia nie został zakłócony.

7. Podczas posiłku dokładnie gryź i przeżuwaj pokarm – musi dobrze połączyć się ze śliną – twoim płynem ustrojowym.

8. Nie podjadaj w ciągu dnia, nie zastępuj przegryzkami podstawowych posiłków (szczególnie zrezygnuj z chrupek, orzeszków, paluszków, ciasteczek, chipsów czy pestek).

9. Ostatni posiłek zjedz dwie godziny przed snem, powinien być on lekki. Zrezygnuj z późnych i obfitych obiadokolacji.

10. Zrezygnuj z żucia gumy – jest fałszywym alarmem dla żołądka i jelit – nie zastąpi jedzenia.

11. Jedz świeże owoce i pij wodę zamiast soków i nektarów z kartonów.

12. Jedz śniadania – często w pośpiechu o nich zapominamy lub jemy je szybko i w stresie.

13. Zrezygnuj z przypraw z zawartością glutaminianu sodu – pobudza on łaknienie, niszczy śluzówkę jelit i stępia kubki smakowe.

14. Wystrzegaj się dań zbyt gorących lub za zimnych – organizm zużywa wiele energii, aby podgrzać lub schłodzić pokarm.

15. Nie ulegaj pokusom i nie kupuj reklamowych wyrobów – podczas zakupów kieruj się zdrowym rozsądkiem i czytaj etykiet ze składem.

16. Pamiętaj, że często produkty przecenione mają obniżoną wartość, ich termin przydatności do spożycia jest bliski końca.


Ciocia Justyna


 

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.