16-latek leżał kilka godzin w trawie bez ubrania. Zauważył go policjant

W sobotę wieczorem dzielnicowy z Ostrołęki, mł. asp. Krzysztof Prusiński podczas swojej służby zauważył wystające z zarośli koło rowerowe. Mundurowy postanowili to sprawdzić.

 

– Gdy policjant podszedł bliżej i zaczął świecić latarką w pewnym momencie zauważył w oddali kawałek odblasku, który znajdował się na bucie leżącego w krzakach nastolatka. Obok niego  porozrzucane były ubrania, plecak i telefon komórkowy, a w powietrzu unosił się zapach alkoholu. Z nastolatkiem nie było kontaktu. Chłopiec miał na sobie tylko spodnie – informuje kom. Tomasz Żerański.

Spostrzegawczość i znajomość rejonu służbowego policjanta z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych mł. asp. Krzysztofa Prusińskiego pozwoliła na uchronienie nastolatka przed wychłodzeniem.

 

– Chłopiec od kilku godzin leżał w krzakach bez ubrania. Nie było z nim kontaktu, a jego temperatura ciała wynosiła już poniżej 35 stopni Celsjusza. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, okrył kurtką i wezwał na miejsce załogę karetki pogotowia. Powiadomił także zaniepokojoną zniknięciem nastolatka rodzinę – dodaje oficer prasowy.

W trakcie udzielania pomocy chłopiec odzyskał przytomność, natomiast z uwagi na podejrzenie wychłodzenia organizmu i stan w jakim się znajdował 16 – letni mieszkaniec Ostrołęki został zabrany do szpitala. Jego temperatura ciała wynosiła już poniżej 35 stopni Celsjusza. Policjantowi udało się ustalić, że 16 – latek mógł w ten sposób leżeć na trawie od kilku godzin.

Kilka minut po odjeździe karetki pogotowia policjanci napotkali matkę chłopca, która zaniepokojona brakiem kontaktu z synem postanowiła go poszukać.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czadomen
Czadomen
2 lat temu

Ciekawe czy dostanie w prezencie od policji mandat za jazdę pod wpływem na rowerze 2500 zł.

Joanna
Joanna
2 lat temu
Reply to  Czadomen

A dlaczego on leżał ,a nie jechał

Zenek
Zenek
2 lat temu
Reply to  Joanna

Pewnie dlatego, że leżał a nie jechał 🙂