14 PSS Przasnysz: Wieczór patriotyczny w Fijałkowie.

22 stycznia 2014 r. rozpoczęła się kolejna 151 już rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Nie mniej jednak pamiętać należy, że obchody 150 – tej rocznicy Powstania Styczniowego trwać jeszcze powinny w 2014 r.
W dniu 25 stycznia GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza wybrała się do podprzasnyskiego Fijałkowa na wieczór patriotyczny skierowany do tematu Powstania Styczniowego 1863. Pomimo ponad -20 stopniowego mrozu udało nam się żywo zaprezentować kilkudziestoosobowej publiczności realia wydarzeń sprzed 150 lat. Mariusz Łyszkowski ( z naszej GRH ) opowiadał słuchaczom o wydarzeniach z tamtych lat oraz omawiał sposoby walki i uzbrojenia zarówno Powstańców jak Ich wrogów, carskich Rosjan. W międzyczasie koledzy z naszej GRH prezentowali wystrzały z broni czarnoprochowej, skałkowej, kapiszonowej jak i rewolwerów.

Po prezentacji na zewnątrz przenieśliśmy się do jednej z sal w gospodarstwie agroturystycznym w Fijałkowie gdzie rozpoczęła się ponad dwugodzinna dyskusja na temat Powstania Styczniowego 1863. W imieniu naszej GRH dziękuję za zaproszenie nas do Fijałkowa na ten bardzo patriotyczny wieczór. Dziękujemy również kolegom z naszego koła SARS za przybycie i pomoc.


Mariusz MaciaszczykSprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments