14 PSS Przasnysz: IV Odyseja Historyczna w Kutnie-Leszczynku

W dniach 19, 20, 21 lipca 2013 już po raz 3 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza zawitał do Leszczynka pod Kutnem na IV Odyseję Historyczną. Nasza GRH w sile 14 osób w Kutnie/Leszczynku zaprezentowała się w strojach trzech epok; Partii Robespierr’a z Dąbrówki (Tomasza Kolbego) z okresu Powstania Styczniowego, Armii carskiej Rosji z okresu I Wojny Światowej i w uniformach bolszewickich z okresu bitwy Polsko – bolszewickiej.

Na miejsce dotarliśmy późno bo w piątek ok. godz. 22:30. Przy własnym oświetleniu, obóz w pełnej gotowości stał już ok. godz. 00:30. Z samego rana rozpoczęliśmy pitraszenie strawki w kociołku, parzenie herbatki itp. Przygotowaliśmy również się na odwiedzających Zlot widzów.

Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 po raz kolejny pokazało, że w Kutnie nudzić się nie można. Wieloepokowość grup rekonstrukcyjnych sprawiła niebywałą atrakcję dla odwiedzających. Rekonstrukcje wydarzeń z kilku bitew różnych okresów niejednej osobie podniosła adrenalinę.

Nasza GRH wystąpiła w inscenizacji historycznej „Cud nad Wisłą 1920” wcielając się w 'ciemną stronę mocy’ czyli; Bolszewików. Wystąpiliśmy również w przezabawnej dla widzów i nas samych 'Odysei Kosmicznej’. Było to widowisko przy muzyce współczesnej z tańczącymi rekonstruktorami strzelającymi i walczącymi wszystkim ze wszystkimi po prostu 'kogel – mogel rekonstruktorski. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Polowej wystawiając Poczet Sztandarowy ze Sztandarem przasnyskim okresu Powstania Styczniowego.

Dziękujemy organizatorom za gościnę w Kutnie/Leszczynku oraz możliwość przeżycia wspaniałych chwil. Dziękujemy kolegom i koleżankom z innych GRH za przyjemny klimat. Widzom dziękujemy za zainteresowanie naszym obozem i za gorące brawa z występów. Zlot był doskonałą okazją do spotkania się ze starymi przyjaciółmi oraz na poznanie nowych.

Wszystkiego nie sposób opisać w kilku słowach więc uzupełniam fotorelacją. – GALERIA
DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!


Mariusz Maciaszczyk


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments